Dieta bez laktozy i glutenu

Podstawą DIETY BEZGLUTENOWEJ BEZ LAKTOZY jest wykluczenie z jadłospisu glutenu, a także laktozy. Źródła glutenu takie, jak pszenica, żyto, pszenżyto i jęczmień zastępujemy w naszym menu produktami bezglutenowymi. Zamiast mleka krowiego i nabiału stosujemy produkty bezlaktozowe oraz na bazie mleka koziego, owczego lub roślinnego.

Osoby nietolerujące laktozy oraz glutenu nie mają łatwo. Nawet najmniejsza ilość któregoś z tych alergenów powoduje nieprzyjemne dolegliwości oraz problemy z trawieniem. Nasza wspaniała Pani dietetyczka z każdą dietą stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. Wiemy, że nie możemy zadowolić absolutnie każdego, ale staramy się wsłuchiwać w potrzeby naszych klientów i poszerzać ofertę o nowe diety. Dieta pudełkowa bez glutenu i laktozy to idealny wybór również dla alergików i nie tylko.

Nietolerancje pod kontrolą

Głównymi objawami niedoboru są : wzdęcia, kolka, bóle brzucha, a nawet biegunka – wszystko to po spożyciu produktu zawierającego laktozę. Nietolerancja glutenu może wywołać alergię, celiakię oraz nieceliakalną nadwrażliwość na gluten. Przyczyną alergii na gluten jest nieprawidłowe działanie układu immunologicznego. Do najpopularniejszych objawów alergii na gluten zalicza się: biegunki, wzdęcia, wymioty, duszności, atopowe zapalenie skóry czy swędzenie.
Nasza dieta bez laktozy i z ograniczonym glutenem została stworzona, aby pomóc alergikom i osobom nietolerującym glutenu i laktozy oraz odpowiednio się odżywiać. Z nami przestaniesz odczuwać dyskomfort i dolegliwości związanymi z nietolerancją.

Dostępne kaloryczności

1200kcal | 1500kcal | 1800kcal | 2000kcal | 2200kcal | 2500kcal

Makroskładniki

białko 25% | tłuszcze 35% | węglowodany 45%
Nie wiesz jaka dieta będzie dla Ciebie najlepsza? Skonsultuj się z nami!

lub zadzwoń 791152525

3 warianty diety bez laktozy i glutenu

Nie trać czasu w kuchni i na zakupach. Pozwól sobie na indywidualną dietę z dostawą.