Dieta Ketogeniczna

Dieta Ketogeniczna idealna dla tych, którzy chcą stracić na wadze, ale nie mają dużo czasu na gotowanie. Nie prowadzą bardzo aktywnego trybu życia, mają niski dzienny wydatek energetyczny, a mimo to chcieliby schudnąć.

Składa się z 4 wysokotłuszczowych posiłków, o bardzo niskiej zawartości węglowodanów ograniczonych do potrzebnego minimum oraz o umiarkowanej podaży pełnowartościowego białka. Opiera się ona w głównej mierze na świeżych wielobarwnych warzywach, rybach, jajach, mięsie , oliwie z oliwek , awokado, orzechach, nasionach, pestkach oraz owocach jagodowych. Znajdziesz w niej również słodkie desery, wpisujące się w filozofię keto.

Bezcenna moc tłuszczów

Dieta zawiera aż 70-80% tłuszczu. W społeczeństwie panuje przekonanie, że od tłuszczu się tyje? Dieta ketogeniczna zakłada, że organizm zamiast z węglowodanów, będzie pozyskiwał energię pochodzącą z ciał ketonowych. Powstają one właśnie na skutek rozpadu tłuszczów.
Wytrwałość w stosowaniu tej diety daje wiele korzyści zdrowotnych, większą energię i zdecydowanie lepsze funkcjonowanie mózgu. Pozwala również bez głodu cieszyć się spadkiem masy ciała i szczupłą sylwetką. Naszą dietę możesz stosować zarówno przy adaptacji do stanu ketozy jak i już w pełnej ketozie.

Dostępne kaloryczności

1500kcal | 2000kcal | 2500kcal

Makroskładniki

białko 20% | tłuszcze 75% | węglowodany 5%
Nie wiesz jaka dieta będzie dla Ciebie najlepsza? Skonsultuj się z nami!

lub zadzwoń 791152525

Dieta keto przed stosowaniem wymaga konsultacji ze specjalistą w zakresie żywienia i jest przeznaczona dla osób, które nie mają przeciwwskazań do jej stosowania. Podczas diety ketogenicznej dąży się do osiągnięcia tzw. stanu ketozy, który pozwala na regularne spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, aby posiłki spożywać regularnie w jednakowych odstępach czasowych.

Nie trać czasu w kuchni i na zakupach. Pozwól sobie na indywidualną dietę z dostawą.