Detoks sokowy

Detoks sokowy jest rodzajem postu, którego głównym celem jest wyeliminowanie szkodliwych produktów z diety, odciążenie układy trawiennego i pozwolenie organizmowi na bardziej intensywne oczyszczanie. Detoks pomaga w uwolnieniu naturalnej mocy uzdrawiania ciała przez pozbawienie go nagromadzonych toksyn. Program oczyszczający może być Twoim pierwszym krokiem do zmiany stylu życia na zdrowy lub świetnym startem do zrzucenia kilku kilogramów. Soki natychmiast po ich wypiciu zaleją Twój organizm potężną ilością składników odżywczych i przeciwutleniaczy.

Detoks sokowy to czas, w którym zastąpisz posiłki stałe sokami z warzyw i owoców. Ten okres może być dla Ciebie wymagający.

Oczyszczanie organizmu

Nasz organizm sam potrafi się regenerować i pozbywać toksyn. Jednak problem powstaje wtedy, gdy zanieczyszczamy go szybciej niż jest on w stanie się oczyszczać. Zanieczyszczone środowisko, woda, i niezdrowa w ostatnim czasie dieta oraz stresujący tryb życia.
Każdego dnia będziesz dostawać 5 soków. Każdy z soków ma przypisany numerek (od 1 do 5). Codziennie skład soków jest inny. Zazwyczaj są to owoce mieszane z warzywami. Według zaleceń, powinno się pić soki co 2-3 godziny.

Dostępne kaloryczności

1000kcal

Jak rozpocząć detoks?

Detoks powinno się rozpocząć w okresie, kiedy nie jest się narażonym zbyt duży stres oraz nie jest się obciążonym dużą ilością pracy.Jeśli chcesz przygotować się do oczyszczania, po to by kuracja sokowa przebiega łagodnie i by zminimalizować ewentualne napady głodu, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i zastosuj je przed zakupieniem programu oczyszczającego. Oczywiście, kuracja sokowa może być rozpoczęta z dnia na dzień, jednak może być to większy szok dla Twojego organizmu. Jeśli zdecydowałeś się na program jednodniowy, wystarczy, że zastosujesz poniższe wskazówki przez okres 1 dnia.

Detoks w 3 krokach

Nie trać czasu w kuchni i na zakupach. Pozwól sobie na indywidualną dietę z dostawą.