Dieta Refluksowa

Lekka dieta idealna dla osób z problemami trawiennymi, w czasie rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym. Dieta lekkostrawna jest zalecana również osobom, które mają problem ze wstecznym przepływem treści żołądkowej do gardła i krtani. Refluks krtaniowo-gardłowy często wynika z nieodpowiednich nawyków żywieniowych, stosowania używek i przewlekłego stresu, dlatego tak ważna jest prawidłowa dieta w krótko - i długoterminowym leczeniu refluksu krtaniowo-gardłowego.

Dieta dedykowana jest dla wszystkich tych, którzy potrzebują lekkich, ale smacznych posiłków, które nie spowodują nadwyrężenia układu trawiennego. Polecamy ją również seniorom oraz osobom po skomplikowanych zabiegach. Dieta refluksowa opiera się na różnokolorowych warzywach i owocach, gruboziarnistych produktach zbożowych, roślinach strączkowych, orzechach, nasionach, pestkach, oliwie z oliwek, chudym mięsie rybach, produktach mlecznych z niską zawartością laktozy, delikatnych ziołach i przyprawach, które mogą złagodzić objawy refluksu krtaniowo-gardłowego dokładnie w takim samym stopniu, jak leczenie.

Lekkość i balans

Dania są odpowiednio zbilansowane pod kątem odżywczym, makro- i mikroskładników. Składniki w nich zawarte zostają poddawane łagodnej formie obróbki, tj. najczęściej są gotowane (np. warzywa czy mięso), ale również gotowane na parze czy duszone. Posiłki przygotowane w lekkostrawny sposób wpływają na poprawę samopoczucia, zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wspomagają leczenie i szybszą regenerację organizmu.
W tej diecie próżno szukać produktów ciężkostrawnych i wzdymających. Nie każdy organizm będzie dobrze sobie radził z ich trawieniem. Eliminujemy takie produkty jak: cebula, czosnek, warzywa kapustne, grzyby, ostre przyprawy, razowe pieczywo pełnoziarniste, nasiona roślin strączkowych.

Dostępne kaloryczności

1200kcal | 1500kcal | 1800kcal | 2000kcal | 2200kcal | 2500kcal

Makroskładniki

białko 25% | tłuszcze 30% | węglowodany 45%
Nie wiesz jaka dieta będzie dla Ciebie najlepsza? Skonsultuj się z nami!

lub zadzwoń 791152525

3 warianty diety refluksowej

Catering dietetyczny Fit-Life nade wszystko dba o klienta. Tworząc bogaty wachlarz diet oraz bazując na wysokiej jakości produktów. Dostarczanych tylko od sprawdzonych i zaufanych regionalnych dostawców. Nie uznajemy nudy, dlatego każdy dzień z naszą dietą jest inny. Nasze posiłki są nie tylko smaczne i zdrowe, ale też kolorowe i apetycznie wyglądające. Menu na kolejny tydzień możesz znaleźć na naszej stronie internetowej, a jeżeli jakieś danie nie odpowiada Twojemu gustowi, masz możliwość zamiany go na inny.

Nie trać czasu w kuchni i na zakupach. Pozwól sobie na indywidualną dietę z dostawą.